Oper GFS2506 besproken

Bericht van: Sjoerd (Leiden centrum) , 25-02-2005 12:08 

Korte termijn:
Vannacht ligt lagedruk ten zuidwesten van Frankrijk, ten zuiden van Italië en boven het uiterste noordwesten van Rusland. Hogedruk ligt boven Groenland en strekt zich uit tot over Scandinavië en de britse eilanden. Ook boven de oostelijke helft van Rusland ligt hogedruk. (kaart 1)
De stroming op 500 hPa is noordoostelijk en de temperatuur ligt rond de -32 graden. De stroming op 850 hPa is noord-noordoostelijk en de temperatuur ligt rond de -7 graden. Het dauwpunt ligt in het noorden en midden van Nederland boven nul, terwijl het zuiden en geheel België met negatieve dauwpunten te maken heeft. Het weerbeeld is overwegend bewolkt en er kan wat lichte neerslag vallen in de vorm van (natte) sneeuw. De temperatuur loopt uiteen van rond +2 graden in het noordwesten tot rond -2 in het zuidoosten. De wind komt in het noorden uit noord-noordoostelijke richting en is zwak van kracht, in het midden en zuiden is de windrichting veranderlijk en eveneens zwak van kracht. Zaterdag ligt lagedruk over de westelijke helft van Rusland en strekt zich tot zuidelijk van Italië. Hogedruk ligt boven Groenland, ten zuidwesten van IJsland en boven het noordoosten van Rusland. (kaart 2)
De stroming op 500 hPa is noordoostelijk, maar wordt boven het zuiden van Nederland west-noordwestelijk. De temperatuur op 500 hPa ligt rond de -31 graden. De stroming op 850 hPa komt uit noordelijke richtingen en de temperatuur ligt rond de -8 a -9 graden. Het dauwpunt ligt vrijwel overal boven nul, maar zakt tegen de avond overal weer tot beneden het vriespunt. Het weerbeeld is overwegend bewolkt en in de ochtend en middag kan er plaatselijk wat (natte) sneeuw vallen. In de avond krijgt het midden en zuiden van Nederland te maken met wat intensievere neerslag in de vorm van sneeuw. De temperatuur ligt rond de 4 graden, de wind komt in het noorden van het land uit noordoostelijke richting en is zwak tot matig van kracht. Het midden en zuiden van Nederland heeft te maken met een west-noordwestelijke windrichting welke zwak van kracht is. Gedurende de avond draait de wind overal naar noordoost.

In de nacht van zaterdag op zondag ligt lagedruk nog steeds boven de westelijke helft van Rusland en ten noordoosten van Italië. Hogedruk ligt boven Groenland en ten zuidwesten van IJsland en heeft invloed over Scandinavië, de britse eilanden en het noordwesten van Europa. Tevens ligt er nog steeds hogedruk boven het noordoosten van Rusland. (kaart 3)
De stroming op zowel 500 als 850 hPa is noordoostelijk en zodoende wordt zeer koude lucht langs de oostflank van het Groen-/IJslandhoog onze kant op gestuurd. De temperatuur op 500 hPa ligt rond de -34 graden, terwijl de temperatuur op 850 hPa rond de -14 graden ligt. Het dauwpunt ligt overal ruimschoots onder nul. Het weerbeeld is overwegend bewolkt en het zuiden van Nederland en geheel België hebben in de eerste helft van de nacht met sneeuwval te maken. De temperatuur komt overal onder het vriespunt uit, waarbij het voornamelijk licht maar langs de oostgrens mogelijk matig vriest. De wind komt uit noordoostelijke richting en is vrij krachtig of kracht. Zondag ligt lagedruk ten zuiden van Rusland en begint er ten noordwesten van IJsland een nieuw lagedrukgebied te ontstaan. Hogedruk ligt boven Groenland en ten zuidwesten van IJsland. De invloed strekt zich uit tot over Scandinavië, de britse eilanden en een aanzienlijk stuk van noordwest-europa. (kaart 4)
De stroming op 500 hPa is noordoostelijk, de temperatuur op 500 hPa ligt rond de -35 graden ligt. De stroming op 850 hPa is noord-noordoostelijk, de temperatuur ligt rond de -16 graden. Het dauwpunt ligt overal rond de -10 graden. Het weerbeeld is overwegend bewolkt en de temperatuur ligt overal onder het vriespunt, zodat de eerste landelijke ijsdag van deze winter gescored kan gaan worden. De wind komt uit noordoostelijke richting en is matig tot vrij kracht wat het voor het gevoel extra koud zal maken buiten de deur.

In de nacht van zondag op maandag ligt lagedruk boven het noordwesten en zuiden van Rusland. Tevens ligt er lagedruk tussen IJsland en Scandinavië. Hogedruk ligt boven Groenland, ten zuidwesten van IJsland en boven het noordoosten van Rusland. (kaart 5)
De stroming op 500 hPa is noordwestelijk boven het noorden van ons land, en noordoostelijk boven het zuiden. De temperatuur op 500 hPa ligt rond de -33 graden. De stroming op 850 hPa is noord-noordoostelijk en de temperatuur ligt rond de -15 graden. Het dauwpunt ligt overal nog ruim onder het vriespunt. Het weerbeeld is overwegend bewolkt en de temperatuur loopt uiteen van rond de -2 a -3 graden in het noordwesten tot rond de -10 graden in het zuidoosten. De wind komt uit oost-noordoostelijke richting en is zwak van kracht. Maandag ligt lagedruk ten noorden, noordwesten en ten zuidwesten van Scandinavië. Tevens ligt er lagedruk boven het zuiden van Rusland. Hogedruk ligt boven en ten zuiden van Groenland en boven het noordoosten van Rusland. (kaart 6)
De stroming op 500 hPa is westelijk en de temperatuur ligt rond de -32 graden. De stroming op 850 hPa is west-noordwestelijk en de temperatuur ligt rond de -10 graden. Het dauwpunt ligt overal ruim onder nul. In de avond komt deze in het westen geleidelijk boven nul, waarbij deze grens langzaam opschuift in oostelijke richting. Het weerbeeld is bewolkt waarbij het in de middag vanuit het noordwesten tot neerslag zal komen. Aanvankelijk zal dit in de vorm van sneeuw zijn, later gaat dit mogelijk over in ijzel of regen. De temperatuur zal in de westelijke helft van het land iets boven en in de oostelijke helft iets onder het vriespunt uit komen. De wind komt uit west-zuidwestelijke richting en is zwak tot matig in het binnenland en matig tot vrij krachtig langs de kust.

Lange termijn:
Na maandag lijken er nog een aantal licht winterse dagen te volgen maar neemt ook de onzekerheid steeds meer toe. Zag het er eerst naar uit de verzachting steeds meer van de grond zou komen, inmiddels zijn er toch ook weer signalen dat dit valreep-wintertje zich niet zomaar laat verdrijven. Wat dat betreft is het dus nog afwachten.

Kaart 1:


Kaart 2:


Kaart 3:


Kaart 4:


Kaart 5:


Kaart 6:
Weerpoll | Weerwoord voetbalpool | 8 jaar GFS data | Mijn verhaal | ik ben anders, maar ook ik mag er zijn

Oper GFS2506 besproken   ( 282)
Sjoerd (Leiden centrum) ( 13m) -- 25-02-2005 12:08
Re : Oper GFS2506 besproken   ( 146)
Seppie (Buren GLD.) -- 25-02-2005 12:37
Nieuw begin, nieuwe kansen.   ( 95)
Bouke (Schellinkhout WFL-NH) -- 25-02-2005 13:18
Vergeet je lente maar alvast...   ( 83)
Kimme (Bever) -- 25-02-2005 13:29
Re : Vergeet je lente maar alvast...   ( 63)
Johny (Hulst) -- 25-02-2005 13:33
Verblijfsvergunning Lente afgewezen   ( 55)
Ad (Eersel NB) -- 25-02-2005 13:44
Groenland ?   ( 43)
Rikkie (Meerhout) -- 25-02-2005 13:55
Re : Verblijfsvergunning Lente afgewezen   ( 35)
Johny (Hulst) -- 25-02-2005 14:05
  😉  
Bouke (Schellinkhout WFL-NH) -- 25-02-2005 16:08
Re : Nieuw begin, nieuwe kansen. 🙂   ( 32)
Johny (Hulst) -- 25-02-2005 14:12
Zomer 2003   ( 17)
Bouke (Schellinkhout WFL-NH) -- 25-02-2005 16:10
Re : Nieuw begin, nieuwe kansen. 🙂   ( 22)
Niels Willems (Sprang Capelle - Noord Brabant) -- 25-02-2005 15:50
Klopt...!   ( 19)
Bouke (Schellinkhout WFL-NH) -- 25-02-2005 16:09