Tropische storm Dorian update

Bericht van: Kevin (Almere) , 28-08-2019 17:26 

Dorian

Tropische storm - 110 km/h - 999 hPa

 

Gisteren kwam Dorian uitgebreid aan bod in het tropische storm overzicht. Toen zei ik dat de storm tussen de Dominicaanse Republiek en Puerto Rico zal trekken en vervolgens mogelijk als zware tropische storm aan land zou komen bij Florida (volgen NHC). Echter, ik meldde ook al dat er modellen waren die een stuk extremer waren. En de slechte scenario's lijken steeds waarschijnlijker te worden. Er kan flink wat veranderen binnen 24 uur, maar zelden zo veel als nu het geval is bij Dorian. 

In plaats van tussen de Dominicaanse Republiek en Puerto Rico te gaan trekt Dorian later vandaag over het Oosten van Puerto Rico en mist hij het eiland misschien zelfs volledig. De storm heeft elk model weten te foppen, alleen ICON zat er voor zover ik me kan herinneren redelijk goed op. Goed nieuws voor de Dominicaanse Republiek en onzeker nieuws voor Puerto Rico (morgen weten we hoe zwaar het daar is geweest), maar zeer slecht nieuws voor de Bahama's en de VS. Dorian is een zeer uitzonderlijke storm, het komt weinig voor dat er zo'n grote onzekerheid is voor een stormpad. Alle opties zijn nog volledig open: landfall in Florida (Zuid, Midden of Noord kan allemaal nog), landfall in Georgia, South Caroline of North Carolina, een Zuidelijker pad met of zonder landfall in Florida gevolgd door een pad in de Golf van Mexico en een tweede landfall later. Zelfs het wegkrullen van de VS kan nog niet worden uitgesloten, ook al is dit wel het meest onzekere scenario. EC is meer geneigd naar een landfall in Florida, zoals hieronder is te zien.

De grootste verandering is de verwachte intensiteit van de storm. Binnen 24 uur is de verwachting aangepast van een tropische storm naar een categorie 3 orkaan met zelfs cat 4 als een mogelijkheid, waarmee we in de buurt komen van Irma en Donna. Hieronder de huidige NHC verwachting. Mijn advies is voor iedereen die de komende tijd in de regio is (Florida, de Bahama's, Puerto Rico en in mindere mate Georgia, South Carolina, North Carolina en de Golfstaten) om de komende tijd goed het nieuws te volgen en vooral in Florida serieus rekening te houden met een major hurricane landfall en extreme neerslaghoeveelheden. Het is allemaal nog erg onzeker, maar de ontwikkeling is wel zo duidelijk dat ik het nu al wilde melden.

Bericht laatst bijgewerkt: 28-08-2019 17:26

Tropische storm Dorian update   ( 1339)
Kevin (Almere) -- 28-08-2019 17:26
dat is idd een behoorlijke verandering in de forecast, de sterkte   ( 387)
Eric, Rotterdam -- 28-08-2019 17:46
Edit: nu orkaan Dorian   ( 503)
Kevin (Almere) -- 28-08-2019 20:22