Haal gewoon als voorbeeld van die winter eens 100 Hellmannpunten af en we dan krijgen we - als het komende maanden net zo zou lopen als in 1984 - '85, in januari en februari 2020 toch nog een interessante winter met bijna 94 Hellmannpunten in De Bilt. Ik denk dat 99% van de winterliefhebbers hier, daarvoor zullen tekenen!
Dit voorbeeld is simpelweg bedoeld om aan te geven dat je de winter pas kan afschrijven als hij voorbij is. Je wilt liever een recenter voorbeeld zien? Kijk dan naar 2012. Oké, die koudegolf duurde slechts twee weken - maar ook 'slechts' twee volop winterse weken met sneeuw- en ijspret, zou hier tot grote tevredenheid aanleiding geven!
Deze koudegolf wordt wel eens vergeleken met de vorstperiode van eind januari /begin december 1976, ik kan deze ook nog herinneren, maar die van 2012 was in mijn herinnering een stuk heftiger, ook de 2e vorstperiode van februari 1985 was naar mijn idee wat minder heftig ik ben benieuwd als de vorstperiode van februari 1985 even koud was geweest als die van 2012, nog meer Hellmannen, denk ik 