Dat is zo.
Ik vind dat bij zowel de iets betere berekeningen als de wat mindere berekeningen van de laatste dagen vrij duidelijk is dat een echte kans nog even duurt.
Dit zal inderdaad zeer waarschijnlijk niet in de eerste helft van december gebeuren. Maar 100% hopeloos is en blijft het niet. Er is geen echte WC te bekennen die van Canada tot achter de Oeral loopt.
De stroming is en blijft voorlopig overwegend westelijk maar er ontstaan regelmatig knikjes in. Ik zet mijn hoop erop dat zo'n knikje vroeg of laat tot een doorzettende kans op kouder weer bij ons kan gaan leiden.
We moeten niet zo paniekeren nu, het is echt in vele recentelijke decembermaanden veel slechter geweest. Oké, op enkele uitzonderingen zoals december 2009 en 2010 daarbij na gelaten. Maar het drama van december 2015 ligt ons natuurlijk ook nog vers in het geheugen.
Gisteren heb ik prima van de kou en de mist kunnen genieten. We hebben een prima herfst dit jaar zonder al te hoge warme extremen!