met de "gunstige" parameters van 2-3 weken terug. De hele NW-helft van de weerkaart kleurt diepblauw/paars. En de WC komt erin voor langere tijd. Ik denk echt dat er teveel getuurd wordt naar de stratosfeer, en dan met name in een fase waarin de WC in de meeste gevallen erdoor komt, wat vaak te zien is gewoon door naar de 500hPa-kaarten te kijken.
Stratosfeerkaarten op 10hPa op 384h vooruit, we hebben er tientallen zien passeren de afgelopen weken. Zoals je zegt is een WC de default setting en in het verleden bleek al zo vaak dat die er begin december doorkomt en vaak voor langer dan een week.
Let wel, ik vind jouw bijdrages en die van de experten zéér nuttig, maar ik denk dat we bij reguliere settings echt wel in de allereerste plaats moeten kijken naar de troposfeer, want daar speelt ons weer zich in de eerste plaats af. En daarmee probeer ik niet averechts te doen, maar vooral een realistisch tegengewicht te bieden aan de posts die bij gebrek aan winterse settings binnen 240h hun heil gingen zoeken naar de periode na 240h en dan nog eens naar stratosferische niveaus waarvan de invloed op de lagere troposfeer beperkt is.
Grts
Quote selectie