Allereerst dit: ga je naar Canada om sneeuw te zien, sneeuwt het in Nederland. Aan iedereen: he he, eindelijk, en gefeliciteerd!
Ik word hier de hele dag al gebombardeerd met WARNING berichten dat er een zg. Texas Low op de regio afstevent. Naar het zich laat aanzien zal het systeem meer oostelijk uitkomen dan gedacht, en de verwachte sneeuwhoeveelheden hier variëren van 10 tot 20 cm. Is natuurlijk leuk, maar niet uitzonderlijk. Je zou denken dat ze hier wel wat gewend zijn, maar de media hebben het nergens anders over. De situatie op de kaarten is een soort Genua-Depressie die op een ijskoud hogedrukgebied botst, maar dan op een ander continent:

(ik zit nu bij de zwarte stip). Zo'n omhoogkruipend systeem heeft een boel vocht bij zich. De lucht hier is kurk-en kurkdroog dus die botsing wordt leuk. De afgelopen dagen liep de temperatuur op tot + 5, maar door de extreem lage luchtvochtigheid is er sprake van droge dooi. Het sneeuwdek hier (ongeveer 30 a 40 cm) raakt daardoor niet echt aangetast. Zie dit vredige tafereel in de achtertuin bij + 4.

Vanaf morgen gaat de diepvries open. Er komt sneeuw, daarna stuifsneeuw met veel wind en hier - mogelijk - Lake Snow-effecten. Dat kunnen korte, hevige sneeuwdumps/ white-outs zijn. De wind zal omgaan naar het noordwesten en komt dan over Lake Huron (zo'n groot meer) deze kant op met mogelijk Leuke Dingen erin. Dit (plaatje) is wat ik de hele dag per SMS krijg opgestuurd, hoewel het dus nogal mee lijkt te gaan vallen.

Dus: er gaat wat gebeuren. Sowieso is de reis wat dat betreft nu al leuk.
Terwijl de prut in het vaderland langzaam smelt zal ik diepgevroren berichten sturen. Dat het tijdverschil lastig is, neem ik op de koop toe. Hier nu 23:39 uur. Over een uur zou het moeten beginnen, dus ik blijf nog even wakker. Buiten huilt een Coyote. Is toch anders dan 'in de verte blaft een hond'. De Blue Jays slapen. Ben benieuwd!
