Insneeuwen in Canada

Bericht van: Micha (Bodegraven) , 27-02-2020 14:11 

Goedemorgen weerwoordvrienden en -vriendinnen (het is hier 08:00 uur). Eerder berichtte ik over het mogelijke noodweer dat op deze regio af zou stevenen en de PANIEK 'push' berichten die de Canadese weerdienst de hele dag verstuurt.

Gisteren en vannacht heeft het 'gewoon' keurig gesneeuwd en er is iets van 15 cm van het lichtst denkbare poeder gevallen. Het is een soort sneeuw die wij niet kennen: héél erg fijn en heel erg dicht. Gisteren was het -3 en windstil, nu is het -7,8 in de tuin (meer: het bos) met een vlagerige wind. Maar het echte werk moet nog beginnen. Het ziet er nu zo uit:

Achter de depressie is de wind namelijk omgegaan naar noordwest. Doordat de grote meren nog open liggen (meer dan normaal) kan de instabiele lucht veel vocht oppikken op de weg hierheen. Voor 'Grey ' (zoals het hier heet) worden Lake Snow-effecten verwacht.

Je krijgt dan deze waarschuwing:

5 cm per uur, zichtbaarheid 0, reizen wordt soms onmogelijk: één en al gezelligheid. Ik wilde graag winter: die krijgen we hier. EC heeft het volgende voor mijn locatie in petto: windstoten tot aan 8 Bft bij -7. De witte stop is onze locatie. Nu maar hopen op die Lake Snow-effecten! En ook hopen dat we zondag Toronto nog kunnen bereiken want we moeten wel terug naar de Hollandse Herfst.


Insneeuwen in Canada   ( 1363)
Micha (Bodegraven) -- 27-02-2020 14:11
Komen wij aan met hopen op een drabdek   ( 477)
Rick (Roermond) ( 27m) -- 27-02-2020 14:13
  Genieten!  
Walter (Ridderkerk, NL) -- 27-02-2020 14:18