Ook daar heb je dan meestal van die staalblauwe luchten dagenlang, in combinatie met windkracht 5 of 6 uit het noorden die vaak vlagerig is en ook 's nachts amper afneemt.
Daar zeg je zowat.
Een paar jaren geleden was ik in de zomer nog in de buurt van Orange voor een wandeltocht van en naar de Mont-Ventoux.
Daar heb ik ergens in de middag in een wijnveld gestaan tijdens een sterke mistralwind.
Met de windmeter kwam ik op windkracht 7 en uitschieters tot 85 km/uur, dit bij een temperatuur van 31°C.
Sta je daar in korte broek en t-shirt je schrap te houden om niet omver geblazen te worden, bij zulke hoge temperaturen was dat wel een heel bijzondere ervaring om mee te maken.
Klopt, ik heb dat ook een keer meegemaakt in die contreien 's zomers.
Het merkwaardige is dat in zulke omstandigheden - dus met een windkracht 6 en extreem lage RV's en dauwpunten - 30 graden ineens helemaal niet meer super warm aanvoelt. Hele aparte gewaarwording.
Quote selectie