Een lagedrukgebied maakt de oversteek vanaf Engeland naar Scandinavië. Rondom het systeem zij een aantal storingen actief. Dat levert ook vanmiddag een aantal buien op die plaatselijk fel uit kunnen pakken met hagel en een slag onweer. Vooral het noordoosten en midden van het land hebben of krijgen er mee te maken. Later vandaag maken ook Brabant en Limburg kans op een bui maar dat zal beperkt zijn. In het westen breekt van tijd tot tijd de zon door en verdwijnen de buien snel. Het wordt 12 graden in het noordwesten tot 16 in het zuidoosten maar tijdens buien is het amper 10 graden. De wind uit het westen tot zuidwesten is matig, windkracht 3 tot 4. Komende avond neemt de buiigheid af om vannacht weer toe te nemen wanneer een kleine kern van lagedruk boven Denemarken arriveert. Minima rond 6 of 7 graden.
Het wisselvallige weer duurt nog een dagje. Morgen zitten we in de achterkamer van het laag dat dan voor de Noorse kust ligt. Vooral landinwaarts vallen er enkele buien of buitjes en pas in de loop van de middag neemt de buiigheid ook in het oosten af. Vanuit het westen breekt dan vaker de zon door en kan er al eerder worden geprofiteerd van opklaringen. Er frisse wind uit het westen tot noordwesten, kracht 3 tot 5 houdt het kwik op 13/14 graden.
Zondag zien we de uitloper van een hogedrukgebied op de oceaan onze kant op komen. Het weer stabiliseert zonder dat het helemaal stabiel is. Zon en stapelwolken wisselen elkaar af en landinwaarts is een buitje mogelijk. Bij zee is de meeste zon. Het wordt bij rustige condities 14 graden in het noordwesten tot 17/18 in het zuidoosten van het land. In de nacht klaart het op en bij rustig weer daalt het kwik in het noordoosten tot 2 of 3 graden en is er kans op grondvorst en een mistbank.
Vooruitzichten: vrij rustig, geregeld zon en in het noorden fris
Maandag arriveren de restanten van een zwak frontje vanaf Engeland onder regie van een opbouwend hoog ten noordwesten van Schotland. Er zijn tamelijk veel wolkenvelden, soms valt er een gaatje en het blijft droog. In het noorden is het wat frisjes bij 12/13 maar zuidelijk van de grote rivieren is het best aangenaam bij 17 of 18 graden en daar zijn de wolken ook wat dunner. In de nacht in het (noord) oosten weer kans op grondvorst.
Het hogedrukgebied gaat dinsdag en woensdag voor anker ten oosten van Schotland boven de Noordzee. In een noordelijke tot noordoostelijke stroming is het droog en komt er geleidelijk aan meer ruimte voor de zon. Het kwik schommelt rond een magere 12/13 graden in het noorden tot 16 á 18 graden in het zuidoosten van het land. Tot en met zaterdag lijkt het hoog boven de Noordzee stand te houden en is het vrij zonnig met oplopende temperaturen, waarna storingen de aanval inzetten. Vanuit welke richting die komen is nog wat onzeker, maar de kans op regen wordt vanaf zondag weer groter. Het heeft er alle schijn van dat de weg dan wordt vrijgemaakt voor een koele en (licht) onstabiele noordelijke tot noordwestelijke stroming.
|
dag |
weerbeeld |
wind |
bft |
min |
max |
zon |
nrslg |
|
|
za |
Enkele buien |
|
w-nw |
3-5 |
7 |
14 |
30 |
60 |
|
zo |
Zon/stapelwolken/buitje |
|
nw |
2-3 |
6 |
16 |
40 |
30 |
|
ma |
Wolkenvelden/beetje zon |
|
n |
2-3 |
4 |
15 |
30 |
20 |
|
di |
Droog en wisselend bewolkt |
|
no |
2-4 |
4 |
14 |
40 |
10 |
|
wo |
Droog en vrij zonnig |
|
n-no |
2-4 |
4 |
15 |
70 |
10 |