30-40° is doenbaar met airco en waterfaciliteiten op vakantie, maar thuis of op het werk met onze manier van bouwen zeer lastig voor vele mensen. Bovendien zorgen extreme hittegolven - die er vaker gaan komen - in gematigde gebieden voor meer oversterfte.
De droogteproblematiek is in verschillende regio's niet opgelost afgelopen winterhalfjaar. Ik geniet met volle teugen van de zon en de gematigde warmte, maar besef/vrees dat wat ons komende zomer te wachten staat een verlengstuk gaat zijn van 2018 en 2019, met mogelijk nog een schep erbovenop.
In Vlaanderen en Nederland pompen wij bovendien massaal grondwater om te voorzien in ons drinkwater, dat is in Mediterrane landen meestal anders (stuwmeren bv.).
Kortom, er is niets tegen genieten, maar voor mens en natuur dreigt dit te escaleren naar problematische toestanden. Laten we ook niet de extreme bosbranden vergeten die de afgelopen tijden grote gebieden van onze planeet getroffen hebben. En een beetje zoals met Covid-19, kunnen we als maatschappij er maar beter niet teveel van uitgaan dat rampen netjes buiten onze landsgrenzen blijven, en dat wij in ons gematigd klimaat enkel de positieve vruchten gaan plukken van de opwarming.
Ik zou zeggen: laten we er maar van genieten, maar ik begin wel steeds ongeruster te worden.
Quote selectie