Ik heb het natuurlijk over full hits die me zijn bijgebleven. Het frist in het geheugen uiteraard:
25/ 26 mei 2009: eerst de passage van een supercell op een 10-tal km (helaas 's nachts, anders ging dit mooie beelden opgeleverd hebben). Daarna gevolgd door een squall line om U tegen te zeggen. Bomen knakten toen als lucifers.
10 september 2010: OK, geen full hit, maar mijn eerste wallcloud in het daglicht (altijd een speciaal moment) gevolgd door een indrukwekkende flanking line.
7 en 8 juni 2014: de enige keer met echt materiële schade. Afgesproken met vrienden op de carpool in Lichtervelde toen een fel activerende supercell ons overviel. Begon als een gewoon stevig onweer met wat rukwinden en hevige regen, maar ik herinner me het nog altijd. Dat geluid van die eerste vallende hagelbollen vergeet je nooit. Hagel van 4 à 5cm in een echte downburst die alles wat los zat ik het rond slingerde. Echt indrukwekkend. Natuurlijk met hagelschade aan de auto.
Vage data die me zijn bijgebleven:
Begin juni 2002 of 2003: ik weet dat er die dag felle buien ontstonden boven de Ardennen en vervolgens naar het westen trokken. Eén van die kernen, moet een bow echo geweest trok toen net over Nazareth. Ging gepaard met stevige windstoten, hevige regen en ook hagel van ongeveer 2cm.
Begin de jaren 2000 herinner ik me ook een indrukwekkend onweer in de ochtend. Vooral de lange duur van het onweer. Moet eind mei of in juni geweest zijn. In Waregem lag er toen een hageltapijt van 10 tot 20cm.
Hier in Zwevegem praten ze van 1999 toen er in de ochtend een zwaar onweer met hagelbollen overtrok.
Eind de jaren 90 als kind herinner ik me ook wel nog zware onweersbuien, maar toen was ik nog niet zo bewust bezig met het weer. Dit is pas begonnen toen ik ongeveer 13 jaar was.
Quote selectie
( 863)
( 432)
( 351)
( 362)
( 311)
( 355)
( 452)