Als je Le Luc even neemt als uitgangspunt (wel de warmste plaats gemiddeld in Frankrijk) dan zijn de cijfers indrukwekkend. Kan zo doorgaan voor een plaats in grote delen van Spanje en Portugal! 1981-2010 de volgende gemiddelden.
Mei: 23,5C
Juni: 28 C
Juli: 32 C
Augustus 31C
September 28 C (!).Heel toevallig heb ik vorige week data gevonden van stations in Algarve. Dit is erg vergelijkbaar met LeLuc in d e zin dat de wind er vaak noord is en het er vaak heel zonnig is. Nu is het noord van de bergkammetjes in de Algarve ook zonnig en heet, maar je zou (net als in LeLuc) gewoon een zeewind verwachten als het zo heet wordt.
Ik ben vaak in de buurt van Silves geweest en herinnerde me dat ik me erop betrapte dat het wel leek alsof ik in Sevilla liep. Maar dat leek me overdreven van mezelf en misschien was ik er op enkele erg hete dagen. Toeval? We hebben he tover een plaats op 12 km van zee zonder heuvels ertussen. Misschien was het toeval.
Ik zal jhier op het verdiepingsforum denk ik een apart item openen. De waarden in het centrale deel van Algarve zijn namelijk zodanig dat deze zich kunnen meten met de binnenlandse stations zoals Moura en Sevilla....Op luttele km van zee.
Dat is een ander verhaal: LeLuc en in wat bredere zin dat deel van Franrkijk waar je je nu bevindt kent een echt warm Mediterraans klimaat dat verder alleen Corsica in een wat mildere vorm ook kent. Leuk om te zien!
Prachtige en boeiende bijdrage! Je hebt interesse in alle klimaten, ook diegenen die je niet bekoren. Dat kan ik van mezelf ook wel zeggen, ik check niet louter stations met warme klimaten, ook allerlei Ierse en Schotse stations volg ik dagelijks. En het koele en herfstachtige klimaat fascineert me ook zeer zeker. Ben alleen dolgelukkig dat ik er niet woon, hoe mooi het op sommige plekken er ook is (denk aan Ierland en Schotland). Maar Ieren hebben er mee te leven, of ze het nu leuk vinden of niet. Ik herinner me een Ierse vriend zeggen dat Ieren vaak zeggen dat Ierland prachtig is, er moest alleen een dak boven zitten