Hieronder een grafiek met op de y-as de 'hittesom' (som van minima >18 en maxima >28 graden) en op de x-as de duur van de hittegolf in dagen. In totaal zijn er sinds 1901 in De Bilt 29 hittegolven geweest. Hoe verder een jaar rechtsboven zit, hoe extremer de hittegolf.
Ik heb daarnaast even een hele simpele bepaling gemaakt van hoe extreem de hittegolven waren. Hierbij heb ik de wortel genomen van de 'hittesom' in het kwadraat plus het aantal dagen in het kwadraat. Op basis daarvan is dit de top 5 voor De Bilt:
De hittegolf voor De Bilt staat op dit moment al op een tiende plaats (van de 29) volgens deze bepaling, maar zowel het aantal dagen en de 'hittesom' zal nog flink oplopen. Het zou mij niet verbazen als deze hittegolf de eerste plek van 1976 gaat overnemen.
