De laatste drie zomers inclusief deze, vertonen opmerkelijke warmte. Ik meen vooral verandering in stroming te zien. Een stroming uit het zuidoosten werd vroeger ( in mijn herinnering) veel sneller afgebroken door een onweersstoring uit Frankrijk die koelere oceaanvlucht meesleepte waarmee een eind kwam aan de Warmte.
Ook de aanhoudende NO stroming in 2018 vond ik opmerkelijk. En natuurlijk dat enorme hittekanon van vorig jaar. Ik herinner me een situatie uit 1964 waarbij extreem warme lucht over Europa naar het noorden kwam. Deze warmte bereikte ons niet of nauwelijks.
Drukverdelingen met afwijking van normaal lijken gemakkelijk “ vast te roesten”. De Extreme Russische hittegolf van 2010 was daar m.i. ook een voorbeeld van.