Waarom komen we niet in het verzet, waarom stemmen velen nog steeds op partijen die er niks aan willen doen? Als dit al niet belangrij genoeg is om de machthebbers heel erg duidelijk te maken dat de limiet is bereikt dan weet ik het ook niet meer. We pikken gewoon alles. Wat heeft ervoor gezorgd dat we zo gedwee zijn? Waarom zetten we kinderen op de wereld? Om in een hel terecht te komen?
Alleen een op wereldschaal georganiseerd bereid kan het tij keren of de schade beperken. Daar moeten we op inzetten willen we er nog iets aan kunnen doen, helaas maar waar, in mijn optiek tenminste.
Op wereldschaal wordt er al decennialang aan gewerkt maar de sleutel van de oplossing ligt bij onszelf Wim. Zolang je zelf de behoefte aan uitstoot blijft creëren wordt deze gefaciliteerd.
Te simplistisch gedacht. De meeste mensen op aarde hebben die ‘luxe’ niet om klimaat neutraal te gaan leven. En wat betreft wereldwijde samenwerking, die is er inderdaad al decennialang maar werkt niet efficiënt genoeg, klaarblijkelijk, aangezien de uitstoot nooit systematisch omlaag is gebracht.
Dat is dan weer te simpel en niet constructief gedacht. De mensen die de "luxe" niet hebben zijn degene met de minste uitstoot, juist de rijken stoten het meeste uit. Geen of minder vliegvakanties kost je overigens niets, minder vlees eten evenmin (levert allemaal zelfs geld op) Iedereen kan op energie besparen met een paar ledlampen van €1,95 van het Kruidvat. Kritisch omgaan met je inkopen moet een makkie zijn in deze wegwerpmaatschappij. Als je denkt dat minder uitstoten je juist (veel) geld kost is er nog een lange weg te gaan aan inzicht. Klimaatneutraal is niet nodig, 30 of 50 % uitstootreductie is al geweldig. Als je gaat voor alles of niets en vervolgens dan maar niets doet kom je nergens. Te gemakkelijk dus, een vorm van jezelf vrijpleiten. https://www.iedereendoetwat.nl/
Quote selectie