Mijn allervroegste herinnering is aan de winter van 1962-1963. Toen was ik drie. Normaal onthoud je niks van die leeftijd, maar hier wilde ik wel een uitzondering voor maken. We gingen met de auto over het ijs naar Marken. Dat kon toen. Er waren hele routes uitgezet over het IJsselmeer.
Rond 1974 maakten we ons wat zorgen dat er maar geen winterweer kwam. Maar dat kwam weer helemaal goed met een aantal fantastische winters. Heel wat afgeschaatst.
De afgelopen jaren werd het steeds meer behelpen. Met veel kunst en vliegwerk kwamen we de meeste jaren nog wel op het ijs, maar de afgelopen winter was daar geen denken aan. Je moet er soms wel voor naar andere delen van het land. Waar is het het koudst geweest, waar is geen sneeuw gevallen of op een gunstig moment? Hoeveel wind is er geweest, op welk moment in de vorstperiode.
Jelmer het is je gegund dat we de komende jaren weer een aantal mooie winters gaan krijgen. En dat willen we allemaal wel. En als het zich voordoet, grijp je kans.
Quote selectie
( 713)
de tijd van Jan, Pier, Tjores en Corneel.
( 380)
( 252)