Mooie berichten daar uit Zeeland en West-België
. Daar komen nog wel een aantal mm's bij! Het is jullie gegund daar.
De neerslagverwachting van vanavond en vannacht is nog wat onzeker. Modellen zijn het er allemaal nog niet over eens.
Vanavond en vannacht komt er een occlusie vanuit het noorden het land binnen die zuidwaarts trekt.
Ook beweegt aan de noordoostflank een hoogtelaag die vanuit Polen richting het noorden van Duitsland trekt. (retrograde laag). Deze trekt vanuit het noordoosten het land binnen.
Deze neerslaggebieden komen samen en trekken vanavond en vannacht over het land.
De neerslagsommen zullen tussen de 20-30 mm liggen. Dit zal hoofdzakelijk buiige regen zijn met wellicht wat embedded Cb's.
Verschillende modellen berekenen een andere positie waar de meeste neerslag valt. De strook met de meeste neerslag komt te liggen van het noordoosten naar het zuidwesten.
Het ene model laat de meeste neerslag zien boven het zuidoosten, de ander over het oosten, en weer een ander model wat meer over het midden van het land.
Hieronder een aantal modellen die verschillen in positie waar de meeste neerslag valt de komende nacht:
Hopelijk krijgen wij er ook wat van mee, maar ik ben er nog niet zeker van dat wij hier de hoofdprijs zullen krijgen.
Een kleine verschuiving en je moet het doen met een paar mm.


