Als ik naar het weerverloop in De Bilt kijk. De laatste serieuze neerslag voor 15 januari 1963 was op 4 januari. Dat eindigde met ijzel, en daarna dooi. Je zou verwachten dat de bovenlaag van de sneeuw dan aardig hard geworden is. Tot 4 januari noteerde De Bilt 15 cm, daarna 8 cm. Kennelijk was de sneeuw dus deels afgesmolten, maar met de ijzel erbij vooral ook compacter geworden. Overigens zijn de sneeuwmetingen uit die tijd niet exact. '15 cm' staat voor ongeveer 11 - 18 cm. '8 cm' staat voor 7-10 cm. Daar tussen zit niks.
Op 16 januari viel wel 6,6 mm neerslag als losse sneeuw, gevolgd door een stevige oostenwind. Toen zal het aardig gestoven hebben op het IJsselmeer.
De sneeuwwallen langs de IJsselmeerdijk behoren tot mijn allervroegste herinneringen. Ik was toen 3, maar kennelijk heeft het grote indruk gemaakt. We reden er speciaal naar toe met de auto, gevolgd door een ritje naar Marken over het ijs.
http://www.logboekweer.nl/maand/1963/DeBilt_Januari_1963.pdf
Quote selectie