Verrassend toch wel die afkoeling. Ik zag aan de ensemble gemiddelden al dat lagedruk overwegend boven of ten zuiden wordt berekend, met verder erg weinig stroming. Het is natuurlijk wel december met een negatieve stralingsbalans.Ik denk dat het prima weer een keertje tot matige vorst kan komen. Als het allemaal goed valt (geen bewolking, zwakke aflandige wind etc.) lijken mij temperaturen zoals de nacht van 29 op 30 november wel mogelijk. De minimumtemperaturen zouden dan nog een stuk lager uit kunnen vallen dan berekend. Zie ook de opmerking van het KNMI in de Guidance:
Mogelijk is de minimumtemperatuur in de polaire lucht met weinig stroming te hoog, maar bewolking vormt hier een onzekere factor.
Ja, wel of geen bewolking gaat veel uitmaken. Onbewolkte nacht met vorst én eventuele mistvorming zou zo een ijsdag kunnen opleveren onder deze omstandigheden.