Hoe betrouwbaar is zo'n verwachting?
Op dezelfde termijn is de stratosfeer (de hoge atmosfeer) doorgaans voorspelbaarder dan de troposfeer (de lage atmosfeer).
Bestaan er in zo'n grafiek ook "uitbijters"?
Ja. De verwachtingen voor de stratosfeer bestaan ook in pluimvorm. Natuurlijk neemt ook daar de spreiding met de tijd toe.
Of zijn deze verwachtingen vaker stabiel?
Ja. Maar dat wordt deels tenietgedaan doordat we bij de stratosfeer ook verder in de tijd proberen te kijken. Bovendien is GFS geniegd de opwarming/afzakking te overdrijven.
Door die enorme uitschieter lijkt het beetje op "alles of niets"...maar dat zal ook wel het geval zijn dan?
Nee. Er gaat veel warmte richting de stratosfeer en de zonale wind gaat waarschijnlijk afzwakken. Ook een beetje verzwakking kan helpen bij het onstaan van noordelijke hogedrukgebieden.
Dit is van leek tot leek, dus verre van onveilbaar.