Nope, niet toevallig, ik ben gediplomeerd vrijwillig molenaar op de Lindesche Molen te Linde (bij Vorden).
Destijds moest ik voor mijn molenaarsexamen leren wat er op de KNMI-weerkaarten staat en wat dat voor jou als molenaar betekent op de molen, de gevaren van fronten etc.
Toen het kwartje gevallen was ben ik door gegaan met leren over het weer en is het weer minstens zo'n hobby voor me als de molen.
Sinds kort heb ik ook mijn eigen weermeetstation een Alecto ws-5500 en zet met name voor molenaars (in opleiding) elke doordeweekse dag een lokaal weerbericht op mijn website voor Lochem en omgeving.
De kick is zo dicht mogelijk bij het werkelijke weer te zitten.
Vooral op de molen is het wijdse uitzicht op ZW fantastisch. Dus op zaterdag zal ik wellicht vooral mooie luchten fotograveren en hier plaatsen.
Verder maak ik dossiers van weergerelateerde onderwerpen zoals onweer of onlangs het venturi-effect na aanleiding van de Hirlam kaart van 4 december jongsleden.
Verder ben ik hier vooral ook om te leren, want hoe meer ik leer over het weer, hoe meer ik erachter kom hoeveel ik nog niet weet.
Groetjes,
Natasja.