Niemand kan in de toekomst kijken, Erik. Ik snap tot een bepaalde mate dat je er misschien gefrustreerd van kan raken maar daardoor hoef je een je niet voor de waarheid te verbergen. Nee, het zit de laatste jaren niet mee. Ja, het kan nog steeds flink koud worden. Dat wordt ook in Europa bijna jaarlijks ergens wel aangetoond.
2012 hadden we hier een erg heftige koudegolf. Niet ver van mijn stad werd een temperatuur ruim in de -31°C.
Januari 2017 had ook een flinke koudegolf te pakken die in geheel centraal en zuidoost Europa huisgehouden heeft. Voor een kleine week lag de gemiddelde temperatuur een graad of 10/15 beneden het gemiddelde. Strenge vorst overdag, zeer strenge vorst in de nachten en er leek geen einde aan te komen.
Ik meen overigens dat we die maand allemaal bij de neus genomen zijn. Het leek er namelijk lange tijd op dat de koude naar het westen van Europa zou gaan. Hier leek er eerder een warmtegolf te komen met temperaturen tegen de 20 graden. Tot uit het niets de ensembles volledig omgegooid werden door een iets ander verloop van de systemen. De koudste winter in zeer lange tijd was voor grote delen van Europa het gevolg. De Zwarte zee was voor het eerst in ruim 60 (!) jaar bevroren. Allemaal gewoon in het tijdperk dat men tot vervelens aan toe De Opwarming of Klimaat elfendertigpuntwatdanook noemt.
Dat het een lange tijd achter elkaar niet voorkomt betekent niét dat het nooit meer zal voorkomen. Ongeacht hoeveel graden opwarming je er tegenaan gooit.
Quote selectie
( 1002)