Net voor we met spanning afwachten op wat het 'moedermodel' ECMWF gaat brengen voor winterse verrassingen.
Was de laatste koudegolf in 2012, of toch 2013? Of was het die bewuste periode maart 2018.
Hoe langer het duurt, hoe dichterbij het komt. Statistisch gezien moet het zelfs met AGW nog kunnen winteren in de lage landen.
Zeker nog voor de nieuwe te verwachten temperatuursprong. Waarschijnlijk niet 1/10 winters, maar eerder 1/15 of 1/20?
Daarmee doel ik niet dat het voor dit jaar zal zijn. Wat wel jammer is. Ik verwacht in februari eerder nog wat winterprikjes, maar iets van langere duur dan in januari. Die GWL zal nog weken balanceren over Denemarken en Duitsland. Waarmee ik wil zeggen, het kan zeker nog eens goed vallen dat die wat 100'en km zuidelijker schuift. Groningers en Friezen moeten denk ik nog niet de wanhoop nabij zijn.
Eventjes een tweede bedenking hierbij dan. W21 is onder de verwachtingen aan het presteren ondanks veel groene seinen (synoptisch gezien). Maar ik geloof niet dat vanaf nu door AGW, dit het maximale winterbeeld is voor de Lage Landen: af en toe nog vorstdagen, maar geen ijsdagen en sneeuwDEK dagen meer.