Helemaal niks, alleen nog meer waterkou. Toen ik in maart 2005 nog in het noorden woonde en er in Volendam 40 cm viel keek ik met een schuin oog naar die arme zuiderlingen die niks kregen. Maar ik dacht toen “zij hebben de lekkere zomers dus ze hebben geen klagen”. Nu ruim 15 jaar later gaat dit scenario waarschijnlijk op herhaling. Wordt een ritje Volendam volgende week.
Ik zeg wel eens vaker dat Limburg tegenwoordig de minst gunstige plek is om te wonen voor winterweer. Ik heb gemerkt dat zelfs de hele Nederlandse kustlijn kansrijker is geworden
In het nieuwe klimaat is het hier zowat elk seizoen het warmst. Vroeger was dat anders, dan had je nog koude die vanuit het zuidoosten of oosten kon komen maar tegenwoordig is het land zover opgewarmd dat ook in de winter vanuit die hoek zachte lucht komt.
Nu hebben we 2 dagen gehad met een klein dekje sneeuw maar dat was eerder toeval dat de situatie eens gunstig was met het laagje en isothermie. Want echt koud was het niet.
Zie winters 2016-2017-2018-2019. Al was het maar een winter van een paar dagen, zowat alle koude lucht en sneeuw gingen met een boog om Limburg heen.
Zal nu niet anders zijn vrees ik. Zolang we maar de meeste regen dan ben ik ook al tevreden. Dat neerslagtekort is nog steeds prioriteit en met winterweer heb ik niet veel interesse meer.
Quote selectie
( 643)
( 325)
( 280)