Ijsdagen hangen ook van de wind af. Bij een doorstaande noordooster zal het wat betreft temperaturen niet veel schelen met Nederland, want dan komt de lucht vanover een besneeuwd Duitsland/Nerderland. Uiteindelijk heeft enkel Zuid-Vlaanderen en West-Vlaanderen vrij weinig centimeters. Waar een centimeter of 8 ligt, zie ik het sneeuwdek wel enkele dagen overleven. En het is nog af te wachten hoe zonnig het wordt. Overigens, windstil, maxima rond nul, met diepere minima, is ook best leuk. Wandelen is dan veel aangenamer.
Hier in Brussel heeft vooral de bodemwarmte veel sneeuw opgeslorpt. Gisterenavond lagen alle voetpaden, wegen en wandelpaden (ook in de bossen aan de rand van de stad) sneeuwvrij. Zodra je een voet op de sneeuw zette, smolt die onder je voet. OP de bomen en struiken lag best veel. Gelukkig heeft het vannacht nog een cm of twee bijgesneeuwd. En die sneeuw bleef wel liggen op de bodem. Nu is het echt wel mooi. Ben er blij mee en geniet ervan.
Wie weet komt er nog een toetje later vannacht. Sommige (Alaro) detailmodellen gaan toch nog voor een gecumuleerde twee tot vier milimeter neerslag uit die verpieterende neerslagzone die nu boven Nederland ligt. Nog een extra centimeter sneeuw zou leuk zijn.
mvg,
Dieter
Quote selectie