Hier niet eens spectaculair, ik bedoel 2013 was hier al veel beter met veel meer sneeuw en ook lagere temperaturen. 13 dagen winter met slechts twee dagen nipt boven nul en een aantal nachten strenge vorst en vooral bij herhaling sneeuw. Goed: ijs was verknald en schaatsen was lastig daardoor.
Aan de andere kant: dat was dus in 2013...we zijn niet minder dan 8 jaar verder met tussendoor mondjesmaat vorst en sneeuwbedekking hier en elders was het weinig beter. Een koude februari en maart in 2018 waarbij in maart mijn leidingen bevroren (en die bij de boer waar mijn weerstation staat). Maar veel soeps was het niet.
Dus die getallen en of het een dagje boven nul komt of niet. Of het een koudegolf wordt of niet....Ik kijk naar buiten. Het is prachtig wit, de wind staat goed door en de ochtendzon schijnt bij -5 C. Als ik niet al die info hier had leek het zo 1979.
Ik snap de wens en dat de cijfers er voor ons ook toe doen, maar misschien moet je ze minder laten overheersen en meer genieten. Klinkt hier snel teleurstelling door namelijk. Dat is jammer.