Vorig jaar op 29 maart lager dan -10 graden op 850 hPa. Hupsel mat op 30 maart -6,6 graden en Leeuwarden noteerde de volgende nacht een datumrecord met -5,1 graden (tevens de koudste nacht van de 'winter').
Een jaar eerder (2019) kregen we bezoekjes van arctische lucht in april. Met op 13 april sneeuwbuitjes en minima van bijna -4 graden in het oosten. Voor de rest een zachte maart en april.
Maart 2018 tot tweemaal toe continentaal arctisch invallen met -15 graden op 1,5 km. De eerste inval begon tijdens de laatste februaridagen en bracht ons nog op de schaats. Bij de 2e, het weekend rond 18 maart, maxima rond het vriespunt en zeer droge lucht. Vanwege de doorstaande wind kwam het nauwelijks tot matige vorst.
Voor de rest was maart 2016 ook wel vorstig af en toe maar dat weet even zo niet. Verder terug natuurlijk maart 2013. De periode 10 mrt- 10 april was ongekend koud toen, zeker voor nieuwe klimaatstaven.
Quote selectie