Belgïe: Ens MEANAIGE + T° afwijkingen + kaarten Oper ICON-ECMWF00z

Bericht van: Luc (Recht) , 05-04-2021 12:05 

Een zeer koude polaire luchtstroming zal de komende 72 uur het weer over Europa bepalen met buien van stofhagel of sneeuw  in veel regio's.

Met de komst van een hoge druk van op de nabije oceaan over N-Frankrijk en Z-Duitsland zal de buienneiging woensdag over onze streken afnemen en zelfs donderdag helemaal verdwijnen.

Vrijdag zal er een lage luchtdruk boven Zuid-Scandinavië aankomen en het koude front eraan verbonden zal met weinig regen over het land trekken met tijdelijk minder koude lucht.

Er wordt verwacht dat tijdens het volgend  weekend een depressie afkomstig vanover de oceaan naar  Frankrijk trekt zodat bij ons de wind naar het noordoosten laat draaien met opnieuw een aanvoer van koudere lucht met over onze streken een neerslaggebied  van regen of smeltende sneeuw en zelfs van sneeuw op de ardensehoogten. 











Belgïe: Ens MEANAIGE + T° afwijkingen + kaarten Oper ICON-ECMWF00z   ( 576)
Luc (Recht) ( 455m) -- 05-04-2021 12:05