EC-pluim laat al een flinke periode een zelfde pluim zien en is daarmee zeer consistent.
Het weer van dit weekend is wel bekend, volgende week zitten we voor De Bilt op een graad of 17 a 18 met buiig weer. Vooral in de oper is dit mooi te zien met elke keer de piek van de neerslag op het 18u-punt. Dus veel dagen zullen starten met een zonnetje, met daarna snelgroeiende wolken en 's middags buien. De ene keer zal het een natte middag opleveren, de andere keer zal het net droog blijven. Dit zie je ook aan verschil tussen oper en control. Oper toont veel buien, control houdt het wat droger.
Vanaf het weekend lijkt het wat droger te worden en zien we vooral bij control ook wel 20+-kansen, maar dat mag ook wel voor half/eind mei.
Ondertussen zit de warmte vooral in oost en zuidoost Europa. De oper laat op zaterdag 16 mei een laag boven Europa aan zien die mogelijk wat warmte uit het oosten hierheen slingert, al lijkt het laag niet standvastig. De kaart voor 16 mei oogt daarbij vrij rommelig, dus heel stabiel lijkt het op deze termijn niet te worden.

