Gister waaide het iets harder dan zaterdag, wat meer warmte deed afvoeren. Lastig te meten is het zeker. Het verschil tussen 8 augustus en afgelopen februari zijn wel erg goed te zien.
Maar zowel zaterdag als gister waren hier volledig onbewolkt. Maar in het piekvermogen is het zeer evident: gister was de piek slechts 7956W, zondag 8238 (maar af en toe een wolk) en zaterdag 8100W. Op 28 mei daarentegen, de andere zéér heldere dag was de piek 8460W en op de nog killere 21e was het 8484W. En op de 18e (nog kouder) 8652W.
De piek ligt dus reeds een kleine 10% onder het maximum, en zolang het onbewolkt is, is de enige andere parameter de temperatuur van de cel. Immers, bij meer wind is de celtemperatuur aanzienlijk lager.