Verder ligt het voorzieningenniveau er veel lager. Bewoners van arme buurten hebben minder toegang tot gezondheidszorg, zijn nauwelijks in staat een eigen huis te kopen (omdat financiële instellingen geen hypotheken verlenen) en wonen daardoor dicht op elkaar in buurten die vrijwel volledig versteend zijn en daardoor maximaal de hitte van de zon absorberen en vasthouden.
Simpel (?) dan: installeer op elk appartementsgebouw zonnepanelen en zet overal airco's. Airco's zouden sowieso standaard moeten zijn in verzorgingshuizen of plaatsen waar veel ouderen samenleven. Meer parken en vijvers in deze "achtergestelde" buurten zouden natuurlijk ook helpen.
Overigens, ik vraag me af wat de resultaten zouden zijn als men kijkt naar de verloren gezonde levensjaren. Ik neem aan dat bij hitte vaak de ouderen getroffen worden terwijl bij andere natuurrampen de impact meer bij de jongeren (mediaanleeftijd zeg maar) ligt? Niet dat ik het probleem wil minimaliseren hoor, het is een oprechte vraag.
Quote selectie