Klopt zeker dat droogte OA fijnspar en conifeer vatbaar maakt voor de letterzetter maar dat is zeker niet rampzalig. Verre van eigenlijk. Daar waar fijnspar thuis hoort is de sterfte minder aanwezig. Tis de aangeplante bestanden die er massaal aan gaan. Maar dan enkel de volwassen exemplaren, jonge bomen blijven buiten schot.
Eerlijk: ben blij dat er eens grondig 'gedund' wordt in deze historische naaldboomplantages. Maar dat is persoonlijk. Dus ja droogte werkt letterzetter in de hand. Maar dat is zeker nog geen ramp voor de natuur.
Ik heb niet over rampzalig of niet maar over de relatie droogte en vitaliteit en daardoor gevoeligheid voor insectenvraat en bomensterfte, die is er zoals je nu bevestigt.
Quote selectie