Rond zonsondergang was er een prachtige CB met aambeeld en mammatus zichtbaar aan de zuidelijke horizon. Kijkend naar de radarbeelden bevond deze bui zich boven West België. Foto's gemaakt op het strand van Petten, N-H.
Mooie vangst! Uitzonderlijk ver weg.
Het item komt hier vaker langs en ik heb daar ooit aan gerekend. Ik kwam tot de slotsom dat buien van 12 km hoog tot op 200 tot 250 km zichtbaar zijn bij enigszins normale zichtcondities. Alle gevallen die hier in de loop van de tijd langs kwamen voldeden hier aan. Ik heb daardoor, ook kijkend naar de kaart, enige twijfel aan de 300 km.
Als ik op de kaart kijk zou ik ruim 200 km schatten. Weet je hoe groot de afstand is? Een uitzonderlijk hoge bui, van 16 km hoog zou wel op 300 km te zien moeten zijn. Ook weer met normale heldere zichtcondities. (Ben mijn getallen even kwijt, maar ik denk aan max 40 km)