Mei-trends; wordt het kouder?

Bericht van: Cees-Rotterdam , 12-05-2005 09:58 

Naar aanleiding van de discussie met Astrid ben ik aan het werk gegaan met de meigemiddelden sinds 1971. Ik heb alle meigemiddelden genoteerd en in grafiek gebracht. In de grafiek heb ik ook het zwevend gemiddelde over 5 jaar weergegeven.
Een paar zaken vallen op :

1. Na 87 heeft het 5-jaarsgemiddelde een duidelijk stijgende trend.
2. Binnen die trend zijn golfbewegingen zichtbaar; het lijkt erop, dat we een golftop rond 2002 gepasseerd zijn en tijdelijk in een dalende beweging zitten. Voor hoe lang? Wordt mei 2005 nog weer kouder dan 2004? Dat is best mogelijk, maar het is vanuit deze grafiek niet te voorspellen.
3. Na 87 is het verschil tussen koude en warme meimaanden groter geworden. Zijn dit de vaak genoemde grotere extremen in het nieuwe klimaat?
4. Het gemiddelde over de jaren voor de zgn klimaatsprong ligt 1,2 hoger dan in de jaren na de klimaatsprong.

Deze grafiek geeft hiermee een beeld van hetgeen soms als eigenschappen van het nieuwe klimaat wordt gezien : hogere gemiddelde en grotere extremen (grotere spreiding).

Overigens valt in mijn visie nog steeds te bezien hoe het klimaat er de komende 15 jaar voor Nederland uit gaat zien. Er lijken te veel onzekere factoren te zijn.

Groet,
Cees


http://www.schaats-en-skate.nl/cees/wintercees.htm

Mei-trends; wordt het kouder?   ( 288)
Cees-Rotterdam -- 12-05-2005 09:58
Re : klimaatsprong = temp.sprong   ( 244)
Ben (Lelystad) ( 13m) -- 12-05-2005 10:02