Of is het te vroeg daarvoor?
Sinds 20 oktober zijn er drie weken verstreken.
Dit was toen de verwachting:
“En om maar meteen met de deur in huis te vallen: de verwachting voor de vroege winter van 2022 is voor Nederland en omgeving koud”.
Inmiddels staan alle signalen op groen voor een zachte novembermaand. Het kan natuurlijk nog veranderen, maar de patronen lijken vastgeroesd met hoofdzakelijk noordelijke lagedruk en zuidelijke hogedruk met als gevolg een noordelijke westcirculatie.
Zou november te zacht eindigen dan is een derde van de vroege winterverwachting voorbij.
“Het beste vergelijkingsjaar voor de aanloop naar de winter is (schrik niet) 1962, toen vrijwel alle factoren die een rol speelden in het weer dezelfde waren als nu. Het vergelijkingsjaar dat daarna komt is 2010. De aanloop van 1962 werd gevolgd door de winter die nog steeds (samen met die van 1947) als de strengste van de vorige eeuw in Nederland door het leven gaat”.
Gaat deze vergelijking nog steeds op? Noordelijke hogedruk lijkt zich niet te ontwikkelen, de MJO blijft zwak, de NAO is positief. Hoe staat het nu met de QBO en La Nina? En met de PDO-index?
Ik ben heel benieuwd naar aanvullingen/opmerkingen van jullie en natuurlijk naar een update van Reinout van den Born.
Quote selectie