GFS LT patronen gevaar Eurohoog?

Bericht van: Julia (Voorburg ZH) , 02-12-2021 04:52 

Ik kijk de laatste weken alle kaarten van elke GFS (en elk lid afzonderlijk) en laat hem vervolgens helemaal uitlopen (als een soort GIF bestand) op Wetterzentrale via de play-button. Op die manier kan je ook een beetje de ''tegenkrachten'' en ''willetjes'' zien van de drukgebieden en dan zie je opmerkelijk vaak een zelfde soort bewegingen of pogingen.

Nu zie ik voor de periode va rond 9-10 december dat na een (korte) zadelgebied periode veel leden toch weer H omhoog te proberen duwen, met name richting een H wat zich bij Scandi bevindt/ontstaat, eigenlijk iets oostelijk ervan omdat het simpelweg veelal behoorlijk wat tegendruk krijgt van de ''paarse poel'' bij Groenland. Zie ook vaak terugkomen dat de Azoor H connectie probeert te maken met de Scandi H en die dus wat naar beneden trekt met als risico een mega gegroeid/samengeklonterd Eurohoog (die dan wat noordelijk gepositioneerd is en dus wat Scandihoog vleugjes heeft maar niet meer dan dat). Sommige betere opties komen dan alsnog door iets betere positionering met O/ZO stroming, maar zie laatste runs ook veel Z langskomen. (figuur 1)

Op de zeer lange termijn ook vaker gezien dat de Euro/ZuidelijkeScandi Hoog vanuit de Noorse/Groenland Zee een aanval probeert te doen op de ''paarse poel'' bij Groenland en de boel daar te splitten door dan weer connectie te zoeken. Wat gunstig zou zijn. Maar door de termijn ook andere dingen gezien maar het viel mij op dat ik deze ook wat vaker zie langskomen laatste runs. (figuur 2)




GFS LT patronen gevaar Eurohoog?   ( 803)
Julia (Voorburg ZH) -- 02-12-2021 04:52
Re: GFS LT patronen gevaar Eurohoog?   ( 331)
Ronnie (nijmegen) -- 02-12-2021 06:26