Het is een prachtige foto, maar zie ik aan de schaduwen die de takken in de vochtige lucht maken dat de zon tamelijk hoog aan de hemel staat voor een decemberdag?
Of is dit optisch bedrog...?
Paul
Hmm, interessante opmerking. De stand van de zon t.o.v. ons stuk van het aardoppervlak is in de winter nog geen 20°. Op de foto lijkt de hoek veel groter te zijn.
Of zou je de grote hoek kunnen verklaren door de breking van het zonlicht door de boomtakken?
Als je breking bedoelt zoals breking aan een glazen prisma, dan is het antwoord "nee", maar misschien heeft het iets te maken met de kijkrichting van de camera t.o.v. de positie van de zon aan het zenit. Ik weet niet of het niet klopt, maar ik kan nog geen verklaring bedenken voor die tamelijk grote hoek die de lichtbundels lijken te maken met de bodem.
Paul
*Edit* Het zou kunnen als de zon in dit plaatje rechts achter de waarnemer staat. De wiskundige projectie van de lichtbundels op een verticaal vlak, loodrecht op de kijkrichting, kan dan een hoek maken met de horizontaal die groter is dan 15 graden. Lastig om dit uit te leggen zonder papier en handgebaren, trouwens. Ik moet zeggen dat de foto lijkt te suggereren dat het licht van rechts komt, niet van schuin rechts van achteren.