Vooral vanwege net-wel, net-niet posities van kleinschalige laagjes over onze omgeving. Dat zijn details die absoluut niet goed te modelleren zijn op een dergelijk termijn.
Natuurlijk ben ik het eens met 't feit dat de hogedruk zich nét wat te noordwestelijk nestelt in deze run, maar daar maak ik me persoonlijk nog niet zo'n zorgen om.
De grootschalige patronen zijn namelijk nog steeds zeer goed:
De echte uitwerking is uiteindelijk leidend, en dat weten we toch pas een aantal dagen van tevoren voor onze kleine landjes aan de Noordzee. Kleine verschillen in posities hebben voor onze landen grote gevolgen. Dat zijn details, die volgen toch later pas. Ik begrijp dat mensen snakken naar zekerheid door de grote teleurstellingen in de afgelopen jaren, maar dat kán simpelweg nog niet. Die zekerheid komt vanzelf, of het nu zacht of winters wordt. Nu gaat het er eerst om dat het genoemde patroon op stoom komt en haar invloed uitbreidt.
Quote selectie