... wat er achter die koude(re) leden zit. Vandaar dat ik dat uitspit. Er kunnen dus blijkbaar factoren aanwezig zijn / ontstaan die de huidige beroerde situatie mogelijk op die opties uit kunnen laten draaien. De opvallendheid was dat dit niet een enkel lid was, maar meerdere leden en overlap in enkele GFS leden. Kijkend naar het ECMWF ensemble, komen de meeste leden aan het eind van volgende week uit met een redelijk geblokkeerd patroon (Scandinavisch / Russisch) - maar dan is alle kou inmiddels verdreven door de huidige situatie.
Dat is - natuurlijk - enerzijds naar lichtpunten zoeken (goh), anderzijds uit interesse proberen te achterhalen of er trends en clusters te ontdekken zijn die consistent terugkomen en ook overlap tonen met andere rekenmodellen. Natuurlijk zijn er zat berekeningen die de WC gewoon laten doorbulderen - die vergeten we hier ook niet.
Tijdens dit bovenstaande wordt altijd meegewogen dat het "maar een model is" - en dus niet de werkelijkheid - want alleen de observatie is de waarheid - en zo interpreteer ik de uitdraai ook en zeker op die termijn. Achteraf is de toetsing interessant. Dus meneer Nicolas hoeft zich geen zorgen te maken dat ik mijn tijd hieraan verdoe - integendeel - ik haal er zelfs plezier uit.