Inderdaad kan bij het KNMI de laatste periode nog flink wijzigen omdat zij 15 dagen voor en 15 dagen na een bepaalde dag pakken.
Ik doe heel simpel de afgelopen 30 dagen. Bevalt mij beter. Maar is puur persoonlijk natuurlijk.
Of je de periode centreert of niet is enigzins arbitrair. Maar het lijkt erop dat je de afwijking van het etmaalgemiddelde ook berekent op basis van het lopend gemiddelde met een niet-gecentreerde periode. Dat zou ik persoonlijk zelf niet doen. Het geeft in het najaar een onderschatting en in het voorjaar een overschatting omdat de gebruikte klimatologie simpelweg iets "achterloopt" ten opzichte van de dagelijkse waarden.
Zodra je beide op dezelfde manier berekent, een afwijking op basis van 30-daags gemiddelde en een 30-daagse gemiddelde klimatoligie valt dat effect weg.
