Een écht droog Belgie/Nederland....

Bericht van: Nathan (ZO Azie/Oceanie) , 05-05-2022 09:23 

Met alle recente commotie wegens de zoveelste extreme droogte van de afgelopen jaren, dacht ik, laat ik eens uitzoeken hoe het eruit ziet op een plek met vrijwel exact hetzelfde klimaat, maar dan significant droger/zonniger. Hoe erg kan het worden?

 

 

Op het Noordelijke halfrond gaan we nergens komen, aangezien het letterlijk overal in de winter véél kouder is, of juist algemeen veel natter. Op het zuidelijk halfrond valt Afrika af, omdat zelfs zuidelijk Zuid-Afrika 'maar' even ver van de evenaar af ligt als Casablanca, Marokko. Nieuw Zeeland en Tasmanie liggen ook significant dichter bij de evenaar, ongeveer ter hoogte van Marseille of Florence. Ze hebben daar dan ook significant zachtere winters, terwijl de zomers vrijwel hetzelfde zijn als in de lage landen.

 

Wat goed overeenkwam is zuid Argentinie, rondom 49°Z. Dit komt goed overeen met de 50-53°N waar 'wij' zitten. Dat is ongeveer hier:

 

 

Gemiddelde temperatuur:

 

Uren daglicht:

 

Kans op heldere hemel:

 

Inkomende straling:

 

Uurlijkse temperaturen:

 

En uiteraard regenval:

 

 

Dit is dus niet zomaar een voorbeeld van 10-20% minder regenval, maar structureel de helft of minder dan het huidige gemiddelde. Zie hier de hele vergelijking: https://weatherspark.com/compare/

Hoe ziet dat er dan uit? Wel, vanuit de ruimte ziet dat er al bijna uit als een woestijn:

 

In het geval dat deze droogten zich voor blijven doen en dat dit soort maanden/jaren de norm worden, dan kunnen we hier alvast een kijkje nemen naar hoe de lage landen er uit gaan zien op Google Streetview:

 

Het Groningse platteland

Limburg

Ardennen

Lelystad of Almere

 

Tot zover deze minivergelijking naar aanleiding van de stofpluimen van de afgelopen tijd.


Een écht droog Belgie/Nederland....   ( 1112)
Nathan (ZO Azie/Oceanie) ( 1m) -- 05-05-2022 09:23
Leuke impressie   ( 321)
Carlo (Veenendaal) -- 05-05-2022 09:44
Re: Een écht droog Belgie/Nederland....   ( 374)
Wilco (Zevenhuizen) -- 05-05-2022 09:48
  Was het hier maar zo dunbevolkt. 🙂 Leuk gedaan trouwens.  
Bart (Hasselt, B) ( 41m) -- 05-05-2022 10:30