Na alle berichten van gisteren ben ik eens gaan kijken wat voor meldingen er bij de ESWD (de European Severe Weather Database) geregistreerd zijn. Het gaat daarbij natuurlijk vooral om de tornadomeldingen, en in mindere mate over meldingen van zware hagel.
De 'V-notch'-cel die gisteren genoemd werd heeft ten noorden van het Duitse Moezeldal op heel wat plaatsen zware hagel gegeven. Wetteronline meldt hagel tot 5 cm niet ver van Koblenz:
https://www.wetteronline.de/wetterticker/6e4d574f-c723-4b5b-bbaf-c04151f1d217
Hieronder twee kaarten van de ESWD: van gisteren alleen, en van de hele afgelopen week. Daarop is een vierde tornadomelding te zien, bij Lütmarsen, dat ligt ongeveerr tussen Hannover en Kassel. In de korte beschrijving op de site worden drie links gegeven, namelijk:
https://www.youtube.com/watch?v=QQBcwjYp3z8
https://twitter.com/Aturex420/status/1527701547983020035
https://twitter.com/mfhx89/status/1527759491806154753
Gisteravond was er hier op weerwoord nog sprake van een andere mogelijke tornado, niet zo ver van Magdeburg, in deze post:
https://www.weerwoord.be/m/2869882
Hoewel het radarbeeld inderdaad een tornado doet vermoeden, is hier me verder geen melding van bekend, ook niet bij de ESWD. Dus daar staat nog een vraagteken. De plaats ervan is wel in het verlengde van de andere tornadomeldingen, een heel eind verder naar het oostnoordoosten.
Hier dan de twee kaarten van de ESWD. Link naar de site:
