Aanhoudend koud weer tot het einde van de maand
Een hogedruksysteem gecentreerd voor de Golf van Biskaje stuurt momenteel een vrij koele oceaanstroming over West-Europa met bewolkte perioden maar ook zonnige perioden, die in de Gaume zeer fraai zullen zijn en zelfs met zeer zonnig weer aan de kust en boven West-Vlaanderen.
Het enige minpuntje zijn de temperaturen, die in de Ardennen en aan zee 15 tot 19° zullen bedragen en in de andere regio's 19 tot 22°.
Vrijdag zal de wind opnieuw uit het noordwesten komen en meer koelte brengen onder bewolkte of veranderlijke hemel, met enkele zonnige perioden die meer merkbaar zullen zijn in de noordelijke helft van het land.
De maximumtemperaturen zullen dalen tot 15 à 18°C in de Ardennen en de kustregio's, en tot 18 à 20°C in het laagland.
Het hogedruksysteem, dat aan het begin van het weekeinde zal zijn opgeschoven naar de gebieden ten noordwesten van Schotland, zal samen met een lagedruksysteem boven Finland een stroom van koude polaire lucht over de Noordzee blijven organiseren, waardoor de dagtemperaturen nog met enkele graden zullen dalen, met maxima tussen 11 en 15° in de oostelijke hoogten, 15 tot 17° aan zee en plaatselijk 18° op de vlakten.
Het weer zal gelukkig droog zijn met bewolkte perioden en enkele heldere perioden meer aanwezig in het westen en noorden van de regio's.
Vanaf zondag zal de kans op regen of buien toenemen, vooral in het binnenland, met buien die zich verspreiden over het centrum en oosten van het land in lucht waar de temperaturen zeer laag zullen blijven voor het seizoen (maxima tussen 11 en 18°).
Begin volgende week blijft de situatie wat de temperaturen betreft kritiek door de komst van een lagedruksysteem op de Noordzee, waardoor de kans op neerslag boven ons land blijft bestaan.
De lucht die maandag boven de Benelux zal aankomen, zal nog kouder zijn dan de vorige dagen met 9 tot 13° over het oosten van het land en 13 tot 16° van het centrum naar het westen.
Vooruitzichten voor de rest van volgende week:
De modellen tonen ons een uitbreiding van de noordelijke hogedruk naar het zuiden van Scandinavië en de komst van een lagedrukgebied ten westen van de Golf van Biskaje.
Deze ontwikkeling zal een minder koude en later zelfs vrij warme luchtstroom over het oosten van Frankrijk en het zuiden van Duitsland brengen, wat betekent dat we later van een mildere atmosfeer zouden kunnen genieten met temperaturen die terugkeren tussen 19 en 22° in het laagland en tussen 15 en 19° aan de kust, evenals in de Ardennen. We zullen echter nog steeds rekening moeten houden met regen of buien die vooral op woensdag en donderdag zouden moeten verschijnen.




Quote selectie