Help mee aan de uitbouw van ons meetnetwerk!
Ondanks dat ons automatisch meetnetwerk reeds heel wat weerstations telt, is het altijd interessant om nog extra meetplaatsen te verwelkomen. Waarom we gekozen hebben van het weerstation van Barani kan je lezen op de pagina ‘Meetapparatuur’: https://meteo-be.net/nl/meetapparatuur
Er zijn weerstations in ons netwerk die alles meten, maar je kan uiteraard ook meedoen met een ‘gedeeltelijk’ weerstation. Een hele open ruimte is nodig voor een goede temperatuurmeting, maar heb je een kleinere tuin in een bebouwde kom, dan kan je nog steeds neerslagmetingen verrichten: van zodra je wat plaats hebt in je tuin zonder al teveel hoge struiken/bomen in de onmiddellijke omgeving, dan kan je reeds aan de slag!
Aan meetapparatuur hangt jammer genoeg een prijskaartje. We hebben niet gekozen voor het goedkoopste weerstation en ook niet voor een klein instapmodel maar voor een type dat degelijk is, modulair is en kan geplaatst worden onafhankelijk van stroomvoorziening en wifi-netwerk. Bovendien meet de MeteoHelix optimaal de temperatuur zonder nare neveneffecten van de compacte thermometerhut waaronder sommige andere weerstations lijden…
MERK OP: ALLE PRIJZEN HIERNA VERMELD ZIJN GELDIG OP DATUM VAN 06 JUNI 2022.
Prijzen kunnen altijd wijzigen door de fabrikant of de dienstverlener die het sigfox-netwerk uitbaat. We proberen die echter zo snel mogelijk aan te passen wanneer nieuwe informatie ons bereikt. Informeer steeds eerst bij ons of deze prijzen nog steeds geldig zijn.
Het weerstation wordt opgebouwd uit 3 onderdelen die volledig afzonderlijk kunnen werken. Je kan dus later altijd stukken bijplaatsen indien je dit wenst.
Deel 1: de thermometerhut = MeteoHelix®
Meet de temperatuur, relatieve vochtigheid, luchtdruk en zonnestraling; het kan ook dienen om de gegevens van de regenmeter te verwerken.
Kostprijs fabrikant versie 1: 598 euro (versie zonder voorziening pluviometer)
Kostprijs fabrikant versie 2: 613 euro (versie met voorziening voor pluviometer)
Deel 2: de pluviometer = MeteoRain®
Een pluviometer dient nog altijd voor het meten van de vloeibare neerslag. De regenmeter bestaat in 2 uitvoeringen: versie 1 voor gebruik in combinatie met de MeteoHelix en versie 2 als alleenstaande pluviometer (deze versie heeft dus de elektronica aan boord om de neerslaggegevens te versturen)
Kostprijs fabrikant versie 1: 125 euro (je hebt hiervoor altijd MeteoHelix versie 2 nodig)
Kostprijs fabrikant versie 2: 249 euro
Deel 3: de windmeter = MeteoWind®
De MeteoWind meet de windrichting en de windsnelheid. Hiervan bestaat er maar 1 uitvoering en werkt volledig autonoom.
Kostprijs fabrikant : 399 euro
Met onze club krijgen we van de fabrikant een korting van 30% op de bovenstaande apparatuur die we ook met plezier wegschenken als korting aan de mensen die actief deel uitmaken van ons netwerk en die hun gegevens ook publiek delen op onze website. Mensen die de gegevens niet wensen te delen kunnen van deze korting helaas niet genieten. De korting geldt eveneens niet voor andere apparatuur van de fabrikant en geldt voor 1 weerstation per locatie (onder weerstation wordt verstaan: alle hierboven vermelde delen); indien je dus een volledig station wilt plaatsen (MeteoHelix, MeteoRain, MeteoWind) dan is de korting gelding voor alle drie de apparaten.
De bovenstaande prijzen van de fabrikant zijn prijzen exclusief BTW 21% ! Je moet deze er dus nog bijrekenen!
Voor het versturen van de gegevens van het weerstation maken we gebruik van het Sigfox-netwerk. Hier is ook een kostenplaatje aan verbonden. Een sigfox-abonnement van 1 jaar kost 8,50 euro (dit is inclusief BTW) “per zender”.
- MeteoHelix = 1 zender
- MeteoRain verbonden aan MeteoHelix = 0 zenders (geen sigfox nodig hiervoor)
- MeteoRain ‘standalone’ = 1 zender
- MeteoWind = 1 zender
Hieruit kan je opmaken dat een MeteoRain verbonden aan een MeteoHelix een stuk goedkoper is dan een MeteoHelix en ‘standalone’ MeteoRain. Niet alleen de prijs in aankoop is lager, ook betaal je maar 1 sigfox abonnement in plaats van 2!
Voor een MeteoWind is altijd een extra abonnement nodig.
Ook voor ogen houden dat er een eenmalige activatiekost wordt aangerekend per zender: de kostprijs hiervan bedraagt evenveel als 1 jaar sigfox.
De apparatuur komt uit het buitenland en we moeten die naar hier laten verzenden. Alhoewel we zoveel mogelijk bestellingen proberen te combineren, is de kost hiervan toch nog vrij hoog. Daarom rekenen we forfaitair 25 euro per levering.
Voorbeeld 1: iemand wilt een MeteoHelix en pluviometer aankopen… wat gaat hiervan het kostenplaatje zijn?
Goedkoopste oplossing is een MeteoHelix met kabel en de pluviometer verbinden met de MeteoHelix…
MeteoHelix: 613 euro
MeteoRain: 125 euro
Totaal apparatuur: 738 euro
Met de korting van de club: 738 x 0,7 = 516,60 euro (excl. BTW)
Met BTW 21% inbegrepen: 516,60 x 1,21 = 625,09 euro
MeteoHelix = 1 sigfox abonnement, dus 8,5 euro activatie kost + 8,5 euro 1e jaarabonnement sigfox
Forfaitaire verzendingskost 25 euro
Totale kostprijs voor de weeramateur: 625,09 + 8,50 + 8,50 + 25,00 = 667,09 euro
Elk jaar een terugkerende kost van 8,50 euro voor een sigfox abonnement (1 zender)
Voorbeeld 2: iemand wilt alleen een regenmeter plaatsen…
MeteoRain ‘standalone’: 299 euro
Totaal apparatuur: 299 euro
Met de korting van de club: 299 x 0,7 = 209,30 euro (excl. BTW)
Met BTW 21% inbegrepen: 209,30 x 1,21 = 253,25 euro
MeteoRain ‘standalone’ = 1 sigfox abonnement, dus 8,5 euro activatie kost + 8,5 euro 1e jaarabonnement sigfox
Forfaitaire verzendingskost 25 euro
Totale kostprijs voor de weeramateur: 253,25 + 8,50 + 8,50 + 25,00 = 295,25 euro
Elk jaar een terugkerende kost van 8,50 euro voor een sigfox abonnement (1 zender)
Voorbeeld 3: iemand wil alle bouwstenen van het weerstation aankopen, dus een MeteoHelix, MeteoRain én MeteoWind…
MeteoHelix versie 2 (met kabel voor MeteoRain): 613 euro
MeteoRain (aan te sluiten op de MeteoHelix): 125 euro
MeteoWind: 474 euro
Totaal apparatuur: 1212 euro
Met de korting van de club: 1212 x 0,7 = 848,40 euro (excl. BTW)
Met BTW 21% inbegrepen: 848,40 x 1,21 = 1026,56 euro
MeteoHelix en MeteoWind = 2 zenders in totaal = 2 sigfox abonnementen, dus 2x 8,5 euro activatie kost + 2x 8,5 euro 1e jaarabonnement sigfox
Forfaitaire verzendingskost 25 euro
Totale kostprijs voor de weeramateur: 1026,56 + 17,00 + 17,00 + 25,00 = 1085,56 euro
Elk jaar een terugkerende kost van 2x 8,50 euro voor de sigfox abonnementen (2 zenders)