Misschien omdat of daardoor het nationaal hitteplan actief is/blijft. Ik denk dat na deze hete dagen, omdat de thermometer het aangeeft niet opeens alle problemen voor ouderen voorbij zijn. In huizen is het veelal gewoon nog warm en dan is het goed om attent te blijven op de kwetsbare oudere doelgroep. Ze hebben mogelijk slecht geslapen, zijn kwetsbaarder na het weer van de afgelopen dagen. Ook al zegt de thermometer meter 25 dan is de kwetsbaarheid niet opeens voorbij.
Ik denk dat er gekeken wordt naar het geheel en de impact ( de nawerking) van meerdere dagen extreem weer.
Edit: op de website lees ik ook dit nog
“Het nationaal hitteplan is vandaag nog actief. Daarom geldt nog code geel. Wel wordt de warmte geleidelijk verdreven, in het oosten wordt het nog 30-33°C.
(Extreme) hitte kan gevolgen hebben voor de gezondheid. Met name voor ouderen, kleine kinderen en mensen met een kwetsbare gezondheid maar ook voor gezonde mensen.”
bron: knmi