Als het gaat over een zeer lange termijn (bijvoorbeeld het einde van de pluim of zelfs de meerweekse verwachting), dan kijk je niet naar details naar maar trends.
Twee weken geleden zag je voor de periode vanaf 8 augustus:
- Al een toenemend aantal leden met een grote dagelijkse gang, wat duidt op droog en zonnig weer met een aflandige wind.
- Heel weinig neerslag.
Beide punten zijn uitgekomen, al liggen - met name de maximumtemperaturen - hoger dan toen werd voorzien. Maar of daarmee gelijk de hele verwachting waardeloos was? Dat "toeval" zal meer betrekking hebben op de details (bijvoorbeeld temperatuur), maar ook voor 10 - 15 dagen vooruit - en soms zelfs meer - kunnen we tegenwoordig al wel een (voorzichtige) indicatie geven m.b.t. het grootschalige patroon en welk weertype daarbij zou passen.
Oké, ik snap je punt. Maar waarom worden de puimen en/ of operationele runs hier vaak zo letterlijk besproken? Dat vind ik dan een vrij zinloze bezigheid, behalve dan mensen het leuk vinden om zich het weer bij dergelijke kaarten voor te stellen. Trends bespreken is natuurlijk altijd zinvol, zeker om daarover van gedachten te wisselen en ervan te leren 
( 454)
( 316)