Is natuurlijk hoe je ernaar kijkt. Het typisch Hollandse zomerweer (van vroeger) met af en toe een bui, stapelwolken en gematigde temperaturen vind ik ook niet perse heel spectaculair. Zo'n extreem lange periode met droog, zonnig en heet weer vind ik veel bijzonderder om te ervaren dan Hollands zomerweer.
De impact op de natuur/samenleving natuurlijk daar gelaten. Daarvan is bekend dat de negatieve impact velen malen groter is dan de positieve gevolgen (edit: En dat zal alleen maar erger worden).
Zo zie je maar weer hoe persoonlijk ook de weerbeleving is. Begin jaren negentig eens 10 dagen naar de Turkse Rivièra geweest met alleen maar zon en hitte. Fantastisch voor de strandvakantie natuurlijk, maar wat was ik blij terug te zijn in Nederland waar het koel en bewolkt was: ik kon weer frisse lucht inademen.
Mooi dat er mensen zijn die wel kunnen genieten van het huidige zomerweer. Van harte gegund. En ook de hitteliefhebbers zien ook wel de schaduwzijde van de hitte en droogte gelukkig. We kunnen er helaas niets aan veranderen.
Quote selectie
( 273)
( 212)
( 214)