Verder natuurlijk een vrij waardeloos ensemble als je hoopt op een oktober met een gouden randje. Dit kan maar op 1 ding uitdraaien met dergelijke uitvoer: nat schinmelweer en maxima zelfs beneden de beruchte Vleesch noch Visch (VnV) zone van 15 graaien. Jammer! Komende dagen extra genieten is het devies.
En geeft slechts de beleving weer van het weer in een bepaalde periode van het jaar van een kleine groep weerliefhebbers. Wat maakt alle temperaturen tussen 0- 15 Gr Celsius tot VnV?
Er zijn meer dan genoeg mensen die genieten van herfstweer zoals we die kennen in de lage landen: Mist in de ochtend, lagere zonnestand met bijbehorende gouden kleuren, herfstbuien (zoals afgelopen weekend) met schitterende buienluchten en regenbogen, enz, enz. Is het daarom dat ik me soms irriteer aan de term VnV?
Weerbeleving is immer subjectief. Dus een absolute regel voor wat VnV zou betekenen zou er niet kunnen (mogen) zijn. Tóch heb ik hem in het leven geroepen, met name geboren uit de irritatie over het Neerlandsche klimaat waarbij temperaturen het leeuwendeel van het jaar schommelen tussen in mijn optiek saaie en nietszeggende waarden. -20 is gewoon veel fascinerender dan 10 graden. En +25 véél fijner. Als temperaturen buiten die verfoeide VnV-zone blijven is dus iedereen blij, zowel de recreant als de weerliefhebber. Jammer alleen dat de winterliefhebber in dit verhaal nog amper aan bod komt. Maar dat zij zo. Daar helpt geen lieve moedertje meer aan in het licht van de klimaatverandering. En maar goed ook. Je moet ten tijden van een energiecrisis veroorzaakt door incompetente bestuurders toch niet denken aan global cooling…….