Oktober is een van de saaiste maanden, en de op een na droogste maand van het jaar met een kleine 62mm regen. Alleen april is droger.
Oktober heeft een vrij kleine amplitude rond de gemiddelde neerslag. Geen extreem natte of droge maand gehad sinds 2014. De droogste oktober is die van 2020 met 40mm en de natste is die van 2019 met 106,5mm. In 2021 viel nog 83,5mm maar verder zit het maandtotaal de meeste jaren tussen 40 en 60mm. Een vaak weinig dynamische maand, voor 2014 kan ik mij wel 2 boeiende events herinneren: 52mm regen op 4 oktober 2012 en veel onweer en 70mm regen op 7 oktober 2009.
En dit jaar tot nu toe 12,4mm en verwacht niet dat het een hoogvlieger gaat worden, eerder een kanshebber op de droogste oktobermaand.
Dan heb ik nog gehad over het vaak zeer zachte weer in de 2de helft van oktober. Lijkt ook dit jaar weer te komen. 25°C is dan geen bijzonderheid en lijkt de meeste jaren wel voor te komen in het zuiden.