De ontwikkeling van de afgelopen EC-pluimen in beeld

Bericht van: Robert (Vleuten) , 04-12-2022 10:24 

Vaak zien we in dit soort tijden discussie over of de pluim obv gemiddelde temperatuur nu lager of hoger ligt dan die van de vorige pluim.

Ooit heb ik daarvoor Roberts Pluim Score (RPS) ontwikkeld, die door Sander (Waddinxveen) op zijn website weerpluimen.nl is gezet. In de score onderscheid ik 3 fases: De korte termijn is de gemiddelde temp van dag 1 t/m 5 van de pluim, de middellange termijn gemiddelde van dag 6 t/m 10 en de lange termijn gemiddelde van dag 11 t/m 15.

Als je kijkt naar ontwikkelingen van de pluimen, dan mogen we in ieder geval concluderen dat het er een stuk beter uit ziet dan een week geleden. Natuurlijk willen we allemaal nog veel meer, maar het is in ieder geval interessant en dat is al heel wat zo op 4 december 

Je ziet ook mooi terug dat met name de pluim van 2 december 's avonds een flinke verslechtering kende voor de lange termijn. Sinds die pluim kabbelt gemiddelde voor lange termijn weer iets omlaag, al is het vanmorgen weer iets zachter geworden.

Persoonlijk vind ik het gemiddelde van dag 6 t/m 10 een stuk belangrijker, en die laat voor de pluimen van gisteravond en vanochtend de laagste temperaturen tot nu toe zien, hopelijk zien we hier vanavond de eerste min verschijnen. Het gemiddelde van dag 1 t/m 5 heeft eigenlijk nog geen enkele keer echt laag gelegen.. dat verandert hopelijk de komende dagen nog..



Bericht laatst bijgewerkt: 04-12-2022 10:46

De ontwikkeling van de afgelopen EC-pluimen in beeld   ( 1589)
Robert (Vleuten) -- 04-12-2022 10:24
Gecorrigeerde winterscore EPS:   ( 881)
Jelmer (Vlaardingen) ( -2m) -- 04-12-2022 10:28
Re: Gecorrigeerde winterscore EPS:   ( 414)
Rene (Vlijmen) -- 04-12-2022 10:52